Jedlý živý plot - medové jabĺčka

Luxusná rastlina s elegantným vzhľadom,
chutné a zdravé plody ...

Muchovníkový šalát s kuracím mäsom

Potrebujeme:
(pre 4 osoby)
5 dkg uvarených kuracích pŕs bez kostí, 15 dkg syr čedar alebo podobný, 1 jablko, 1 banán, 1 citrón, 15 dkg muchovníka, 2 hlávky endívie, 5 dkg orechu, 1 dl jogurtu, červená paprika, mleté čierne korenie, soľ

Príprava:
Mäso a syr rozkrájame na kocky. Jablko olúpeme, vyberieme jadrovník, dužinu rozkrájame na kocky. Banán olúpeme, nakrájame na krúžky. Jablko a banán polejeme citrónovou šťavou. Vonkajšie listy endívie odstránime, ich tvrdý stred vyrežeme a nakrájame na malé kúsky. Všetky ingrediencie dáme do mysy, posypeme malým množstvom rozdrobených a opečených orechov a pomiešame. K omáčke vymiešame jogurt s paprikou, citrónovou šťavou, ochutíme soľou, čiernym korením, a nakoniec nalejeme na šalát a pomiešame. Podávame chladené, posypané opekanými orechmi. 

 Muchovníkový šalát s kuracím mäsom

Lajkujte, zdielajtee

Ponúkané sadenice pestujeme a skladujeme v ideálnych podmienkach. Možné termíny výsadby sú:

jan feb mar apr máj jún júl aug sep okt nov dec
     

 

Prehlásenie: Uvedené hodnoty rastu platia pri dodržaní technológie pestovania a pri dostatočnom množstve živín, vody a slnečného žiarenia. Pri krajne nekvalitnej pôde alebo u rastlín ktoré sú vysadené na nevyhovujúcom mieste (napríklad do tieňa) môže byť rast pomalší ako sú uvedené pestovateľské hodnoty.