Jedlý živý plot - medové jabĺčka

Luxusná rastlina s elegantným vzhľadom,
chutné a zdravé plody ...

Jedlý plot - manna rajskej záhrady

Plné vitamínov a minerálnych látok.

ImageV júni, keď sklady vitamínov a minerálnych látok nášho organizmu sú ešte prázdne, už môžeme konzumovať výnimočne hodnotný plod, ktorý popri svojom vysokom obsahu vitamínu C má aj mimoriadne vysoký obsah železa a mede.


Železo je nepostrádateľné k životu, je potrebné k tvorbe hemoglobínu (červených krviniek), ďalej k vzniku mioglobínu (červené farbivo svalov) a určitých enzímov. (zo stravy ľudí obvykle chýba železo a vápnik.) K tomu, aby železo bolo využité v organizme, sú potrebné aj meď, kobalt, mangán a vitamín C. Pomáha pri raste. Zvyšuje odolnosť voči chorobám. Premáha únavu. Zabraňuje a lieči anémiu z nedostatku železa. Pokožke vráti tón.

Organizmus veľmi potrebuje meď, aby železo sa zastavalo do hemoglobínu. Účinkuje aj pri aplikácii aminokyseliny s názvom torozín: umožňuje, aby sa stal farebným (pigmentovým) faktorom vlasov a pokožky. Je nepostrádateľný k aplikácii vitamínu C. Organizmus udržuje pri sile, pretože pomáha pri účinnom vstrebávaní látok.

Pod odkvitnutí najprv sa objavia malé zelené jablká, ktoré na jún už budú tmavofialové. Jej chuť sa podobá na: MEDOVÉ JABLKO.
Prvotné ovocie je využiteľné veľmi rôznorodo. Pri konzumácii čerstvých plodov pre náš organizmus sú injekciou s obsahom vitamínov a minerálnych látok . Môžeme sušiť, konzumovať čerstvé a zavariť na zimu ako lekvár, džem, sirup alebo likér. 

        

Image Image Image Image Image

Pozrite si fotogalériu jedlého živého plotu >>>

Výhody jedlého živého plotu:  

  1. veľká úrodnosť   
  2. skoré, mimoriadne chutné a hodnotné ovocie 
  3. záplava kvetov zarážajúca dych   
  4. dekoratívne lístie
  5. nenáročná rastlina vyžadujúca málo ošetrovania    
  6. nepostrádateľná rastlina pre záhradu priateľskú pre vtákov

Objednajte jedlý živý plot teraz >>>


Jedlý živý plot je nazývaná tiež ako: Muchovník lamarckov, Amelanchier lamarckii, čučoriedka aljašská, medové jabĺčka

Lajkujte, zdielajtee

Ponúkané sadenice pestujeme a skladujeme v ideálnych podmienkach. Možné termíny výsadby sú:

jan feb mar apr máj jún júl aug sep okt nov dec
     

 

Prehlásenie: Uvedené hodnoty rastu platia pri dodržaní technológie pestovania a pri dostatočnom množstve živín, vody a slnečného žiarenia. Pri krajne nekvalitnej pôde alebo u rastlín ktoré sú vysadené na nevyhovujúcom mieste (napríklad do tieňa) môže byť rast pomalší ako sú uvedené pestovateľské hodnoty.