Jedlý živý plot - medové jabĺčka

Luxusná rastlina s elegantným vzhľadom,
chutné a zdravé plody ...

Fotogaléria

Fotky klientov - Mariana T.

"Vďaka vášmu živému jedlému plotu mám momentálne krásnu rozkvitnutú záhradku... a už sa neviem dočkať aj chutnej úrody."

Děkujeme pekně.

A tu jsou fotky:

Jedlý plot

Plody jedlého plotu - 2015

My v našej záhrade máme len jeden krík jedlého plotu. Teraz je 6 ročný a cca. 180 centimetrov vysoký. V minulom roku sme už z plodov zavárali a varili i lekvár.

Prvé fotografie sú z 02. júna 2015 kedy plody začali dozrievať. Ďalšie obrázky boli fotené o 4 dni neskôr 06. júna.

Plody sa dozrievajú postupne, takže na každý deň máme novú nádielku.

Fotografie z 02. júna 2015:

Plody - manna rajskej záhrady

Po odkvitnutí najprv sa objavia malé zelené jablká, ktoré na jún už budú tmavofialové. Ich chuť sa podobá na MEDOVÉ JABLKO.


Prvotné ovocie je využiteľné veľmi rôznorodo. Pri konzumácii čerstvých plodov pre náš organizmus sú injekciou s obsahom vitamínov a minerálnych látok . Môžeme sušiť, konzumovať čerstvé a zavariť na zimu ako lekvár, džem, sirup alebo likér.

Kvety ako z rozprávky

Prekrásne, snehobiele päťlupienkové visiace strapcové súkvetie na skorú jar, obvykle v strede apríla zmenia rastlinu jedlý živý plot - Muchovník Lamarckov - na biely oblak kvetov.

Vo farbáh dúhy

Rastliny jedlého živého plotu vo farbách dúhy. V každom ročnom období iná ohromujúca farebnosť kvetov, lístia a plodov.

Raj pre vtákov

Ak ráno by ste sa chceli zobudiť na štebot vtákov, a túžite po tom, aby do vašej záhrady sa nasťahovali spevavé vtáci, tak pre vás najvhodnejším živým plotom je jedlý živý plot - muchovník lamarckov.

Ponúkané sadenice pestujeme a skladujeme v ideálnych podmienkach. Možné termíny výsadby sú:

jan feb mar apr máj jún júl aug sep okt nov dec
     

 

Prehlásenie: Uvedené hodnoty rastu platia pri dodržaní technológie pestovania a pri dostatočnom množstve živín, vody a slnečného žiarenia. Pri krajne nekvalitnej pôde alebo u rastlín ktoré sú vysadené na nevyhovujúcom mieste (napríklad do tieňa) môže byť rast pomalší ako sú uvedené pestovateľské hodnoty.